27.11.2022

Ավագ դպրոց

«Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիր

 

ՀՐԱՄԱՆ

2021-2022 ուստարվա 9-րդ դասարանցիների ավարտական և 12-րդ դասարանների պետական ավարտական քննությունների կազմակերպման

2021-2022 ուստարվա 9-րդ դասարանցիների ավարտական քննություններ

 

Քննությունները սկսվում են առավոտյան ժամը 09 00-ին: Սովորողները Հաստատություն  են ներկայանում  ժամը 0845-ին՝ անձը հաստատող փաստաթղթով, սև գելային գրիչով, անհատական թվային գործիքով (նոթբուկ, պլանշետ):

Ֆիզկուլտուրային՝ սպորտային հագուստով, ջրով։

Հեռավար ուսուցման երկու սովորողի սովորողների քննությունը կազմակերպել հետևյալ կարգով (հավելված 1 )՝ որպես փորձ, արդյունքները ներկայացնել ՀՀ ԿԳՄՍՆ՝ հաստատման։

Ավարտական քննությունների օրեր

Առարկա Օր Քննության սկիզբ Տևողություն
1 Հայոց պատմություն Հունիսի 8 09:00 բանավոր
3 Գրականություն Հունիսի 13 09:00 բանավոր
4 Օտար լեզու Հունիսի 16 09:00 բանավոր
5 Ֆիզկուլտուրա Հունիսի 24 09։00
6 Բնագիտություն Հունիսի 23 10:00 120 րոպե
7 Հայոց լեզու (կենտրոնացված) Հունիսի 28 10:00 120 րոպե
8 Մաթեմատիկա Հունիսի 30 10:00 120 րոպե

 

Ավարտական քննությունների խորհրդատվությունների օրեր

 

Առարկա Օր  Սկիզբ
1 Հայոց պատմություն Հունիսի 7 10:00
2 Գրականություն Հունիսի 10 13։00
3 Օտար լեզու Հունիսի 15 10:00
4 Բնագիտություն Հունիսի 22 10:00
5 Հայոց լեզու(կենտրոնացված) Հունիսի 27 10:00
6 Մաթեմատիկա Հունիսի 29 10:00

 

Հունիսի 8 Հայոց պատմություն (բանավոր, 192 սովորող)

Քննության ընթացքի կազմակերպիչներ

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                             օգնական
  3. Քննող ուսուցիչ ՝ Վարդան Կարապետյան, ընթերակա՝ Գառնիկ Սահակյան/9-րդ դասարանների գրասենյակ/
  4. Քննող ուսուցիչ ՝ Լիլիթ Յախինյան, ընթերակա՝ Աննա Խաչատրյան/ փոքր դահլիճ/
  5. Քննող ուսուցիչներ՝ Աշոտ Տիգրանյան,  Արմեն Ոսկանյան /ընթերցասրահ/
  6. Քննող ուսուցիչ ՝ Սամվել Թամազյան, ընթերակա՝ Ստելլա Մնացականյան/համերգասրահ/
  7. Բուժքույր՝ Արծվիկ  Մանուկյան

 

Ժամանակացույց

  • 9․1 դասարան՝ ժամը 09։00
  • 9․2 դասարան՝ 09։00
  • 9․3 դասարան՝ 13։00
  • 9․4 դասարան՝ 09։00
  • 9․5 դասարան՝ ժամը 13։00
  • 9․6 դասարան ՝ ժամը 13։00
  • 9․7 դասարան՝ ժամը 09։00
  • 9․8 դասարան՝ ՝ ժամը 13։00

Հունիսի 13 Գրականություն (բանավոր, 192 սովորող)

Քննության ընթացքի կազմակերպիչներ

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                            օգնական
  3. Քննող ուսուցիչ՝ Անուշ Ներսիսյան, ընթերակա՝  Արևիկ Ներսիսյան / 3․4 սենյակ/
  4. Քննաող ուսուցիչ ՝ Մերի Սարգսյան, ընթերակա՝ Նունե Մովսիսյան /3․3 սենյակ/
  5. Քննող ուսուցիչ ՝ Երանուհի Խլղաթյան, ընթերակա՝ Հասմիկ Ղազարյան / 3․1 սենյակ/
  6. Քննող ուսուցիչ ՝ Սոֆյա Այվազյան, ընթերակա՝ Հասմիկ Թոփչյան/3․6 սենյակ/
  7. Քննող ուսուցիչ ՝ Ելենա Սարգսյան, ընթերակա՝ Տաթև Աբրահամյան / 3․2 սենյակ/
  8. Քննող ուսուցիչ՝ Մարգարիտ Սարգսյան/ 3․0/
  9. Բուժքույր՝ Արծվիկ Մանուկյան

Ժամանակացույց

  • 9․1 դասարան՝ ժամը 09։00
  • 9․2 դասարան՝ 09։00
  • 9․3 դասարան՝ 09։00
  • 9․4 դասարան՝ 09։00
  • 9․5 դասարան՝ ժամը 09։00
  • 9․6 դասարան ՝ ժամը 13։00
  • 9․7 դասարան՝ ժամը 11։00
  • 9․8 դասարան՝ ՝ ժամը 13։00

 

Հունիսի 16 Օտար լեզու (բանավոր, 195՝ ռուսերեն 85, անգլերեն 110 սովորող)

 

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                             օգնական
  3. Քննող ուսուցիչ անգլերեն՝ Հերմինե Գևորգյան, ընթերակա՝ Լուսինե Բուշ/ 3․1 սենյակ/
  4. Քննող ուսուցիչ անգլերեն՝ Իրինա Ապոյան, ընթերական՝ Տաթև Ալեքսանյան/3․2 սենյակ/
  5. Քննող ուսուցիչ անգլերեն՝ Նունե Այդինյան, ընթերակա՝ Աննա Գանջալյան/ 3․6 սենյակ/
  6. Քննող ուսուցիչ անգլերեն՝ Անիկ Խաչատրյան, Սիլվա Հարությունյան/ 3․4 սենյակ/
  7. Քննող ուսուցիչ ռուսերեն՝ Ժաննա Հակոբյան, Գայանե Փարվանյան/ 3․3 սենյակ/
  8. Քննող ուսուցիչ  ռուսերեն՝ Նունե Սմբատյան, ընթերակա՝ Անի Ավետիսյան / ընթերցասրահ/
  9. Ռուսերենի ստուագարք՝ Մարիամ Քալանթարյան /3-րդ հարկի միջանցք/
  10. Անգլերենի ստուգարք՝ Անի Մրտեյան/3-րդ հարկի միջանցք/

Բուժքույր՝ Արծվիկ Մանուկյան

Ժամանակացույց

  • 9․1 դասարան՝ ժամը 09։00
  • 9․2 դասարան՝ 09։00
  • 9․3 դասարան՝ 09։00
  • 9․4 դասարան՝ 09։00
  • 9․5 դասարան՝ ժամը 09։00
  • 9․6 դասարան ՝ ժամը 12։00
  • 9․7 դասարան՝ ժամը 09։00
  • 9․8 դասարան՝ ժամը 12։00

 

Հունիսի 24 Ֆիզկուլտուրա  (195 սովորող)

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                             օգնական
  3. Մարզիչներ՝ Միքայել Ղազարյան, Անդրանիկ Մանուչարյան, Ալինա Թումասյան, Գևորգ Հազարումյան, Էրիկ Իսահակյան, Ռուբեն Բաղդասարյան, Նառա Հարությունյան, Գոհար Դանիելյան, Հասմիկ Սիմոնյան

Բուժքույր՝ Արծվիկ Մանուկյան

 

Հունիսի 23 Բնագիտություն ( 195 սովորող՝ աշխարհ124, ֆիզիկա 31, քիմա 10, կենսաբանություն 30)

 

  1. Մարթա Ասատրյան                        նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                        օգնական
  3. Հերմինե Գևորգյան
  4. Իրինա Ապոյան
  5. Հերմինե Անտոնյան
  6. Ռինա Շագինյան
  7. Վարդան Կարապետյան
  8. Նունե Մովսիսյան
  9. Արինա Թումասյան
  10. Աննա Խաչատրյան
  11. Սյուզի Հակոբյան
  12. Սիլվա Հարությունյան
  13. Անիկ Խաչատրյան
  14. Մարիամ Սարդարյան
  15. Ռուզաննա Սարգսյան
  16. Արման Երանոսյան
  17. Լիլիթ Յախինյան
  18. Սամվել Թամազյան
  19. Թաթուլ Շահնազարյան

Բուժքույր՝ Արծվիկ Մանուկյան

 

Ստուգող հանձնաժողով

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                        օգնական
  3. Լուսինե Սարգսյան
  4. Անի Տեր Արսենյան
  5. Նարինե Պողոսյան
  6. Արմինե Տեր Արսենյան
  7. Ռիմա Երեմյան
  8. Գայանե Սարգսյան՝ աշխարհագրության մասնագետ
  9. Անուշ Ասատրյան՝ կենսաբանության մասնագետ
  10. Գոհար Իսկանդարյան՝ ֆիզիկայի մասնագետ
  11. Վեներա Խառատյան՝ քիմիայի մասնագետ

 

Հունիսի 28  հայոց լեզու (կենտրոնացված, 192 սովորող )

 

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                          օգնական

Ստուգող հանձնաժողով

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                        օգնական

Բուժքույր՝ Արծվիկ Մանուկյան

 

Հունիսի 30 Մաթեմատիկա (կենտրոնացված, 195 սովորող)

 

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                        օգնական

Ստուգող հանձնաժողով

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                        օգնական

Բուժքույր՝ Արծվիկ Մանուկյան


 

ՀՐԱՄԱՆ

2021-2022 ուստարվա 12-րդ դասարանցիների պետական ավարտական քննություններ

Քննությունները սկսվում են առավոտյան ժամը 09 00-ին: Սովորողները Հաստատություն  են ներկայանում  ժամը 8 45-ին՝ անձը հաստատող փաստաթղթով, սև գելային գրիչով:

 

Պետական ավարտական քննությունների օրերը

առարկա օր քննության սկիզբ տևողություն
1 Հայոց լեզու և գրականություն Հունիսի 8 09:00 120 րոպե
2 Հայոց պատմություն Հունիսի 15 09:00 120 րոպե
3 Ֆիզկուլտուրա Հունիսի 16 09։00
4 Մաթեմատիկա Հունիսի 20 09:00 120 րոպե

 

Պետական ավարտական քննությունների խորհրդատվությունների օրեր

 

առարկա օր սկիզբ
1 Հայոց լեզու և գրականություն Հունիսի 7 12:00
2 Հայոց պատմություն Հունիսի 16 13:00
3 Մաթեմատիկա Հունիսի 17 10:00

 

Հունիսի 8 հայոց լեզու և գրականություն (87 մասնակից)

Քննության ընթացքի կազմակերպիչներ

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                             օգնական
  3. Ռուզան Սարգսյան
  4. Էմանուել Ագջոյան
  5. Հերմինե Անտոնյան
  6. Հերմինե Գևորգյան
  7. Իրինա Ապոյան
  8. Անիկ Խաչատրյան
  9. Մարիամ Սարդարյան
  10. Լուսինե Սարգսյան
  11. Անուշ Ասատրյան
  12. Թաթուլ Շահնազարյան

Բուժքույր՝ Արծվիկ Մանուկյան

 

Ստուգող հանձնաժողով

  1. Մարթա Ասատրյան                                 նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                                օգնական
  3. Անի Տեր-Արսենյան
  4. Լուսինե Սարգսյան
  5. Ռիմա Երեմյան

 

Հունիսի 15 Հայոց պատմություն (87)

Քննության ընթացքի կազմակերպիչներ

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                            օգնական
  3. Սիլվա Հարությունյան
  4. Ռուզան Սարգսյան
  5. Հերմինե Գևորգյան
  6. Իրինա Ապոյան
  7. Լուսինե Սարգսյան
  8. Անուշ Ասատրյան
  9. Էմանուել Ագջոյան
  10. Անիկ Խաչատրյան
  11. Աննա Խաչատրյան
  12. Կարինե Թևոսյան

Բուժքույր՝ Արծվիկ Մանուկյան

 

Ստուգող հանձնաժողով

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                        օգնական
  3. Լուսինե Սարգսյան
  4. Անի Տեր-Արսենյան
  5. Ռիմա Երեմյան

 

Հունիսի 16 ֆիզկուլտուրա (124 մասնակից)

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                             օգնական
  3. Մարզիչներ՝ Միքայել Ղազարյան, Անդրանիկ Մանուչարյան, Ալինա Թումասյան, Գևորգ Հազարումյան, Էրիկ Իսահակյան, Ռուբեն Բաղդասարյան, Նառա Հարությունյան, Գոհար Դանիելյան, Հասմիկ Սիմոնյան

Բուժքույր՝ Արծվիկ Մանուկյան

 

 

Հունիսի 22 մաթեմատիկա (61 մասնակից)

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                              օգնական
  3. Սիլվա Հարությունյան
  4. Ռուզան Սարգսյան
  5. Էմանուել Ագջոյան
  6. Անուշ Ասատրյան
  7. Իրինա Ապոյան
  8. Անիկ Խաչատրյան
  9. Լուսինե Սարգսյան

Բուժքույր՝ Արծվիկ Մանուկյան

 

Ստուգող հանձնաժողով

  1. Մարթա Ասատրյան                            նախագահ
  2. Լիլիթ Գասպարյան                        օգնական
  3. Լուսինե Սարգսյան
  4. Անի Տեր-Արսենյան
  5. Ռիմա Երեմյան

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.